Navigace
Nacházíte se zde:
Kontakt

Koncert skupiny GOOD WORK

11. 2. 2017 - Webmaster

Římskokatolická farnost Slušovice pořádá koncert známé pop gospelové skupiny GOOD WORK (dřívější název Paprsky). Koncert se uskuteční v sobotu 18. 3. 2018 v 18:00 hod. v kostele Narození sv. Jana Křtitele ve Slušovicích.

Hudební skupina GOOD WORK – spadli snad odněkud z nebe?

Ať už jste o této skupině slyšeli, či nikoli, jedná se o inspirativní hudební počin. V dnešní době, kdy kapely vznikají a zanikají ve stále kratších periodách, se toto uskupení drží na hudebním poli již přes dvacet let. V březnu přivítáme GOOD WORK s jejich koncertem také u nás ve Slušovicích.

Původně se skupina jmenovala jinak. Paprsky – název z roku 1996, kdy působili především jako „kostelní“ hudební skupina a netušili, kolik toho mají před sebou a kam až se svou muzikou časem zamíří. V České republice rozhodně není zvykem, aby si kapely vyšlapávaly cestu hraním v kostelích, ale výjimky potvrzující pravidlo se i v tomto ohledu zřejmě najdou.

Po devatenáctiletém působení skupina přistoupila k překvapivému kroku – změnila si jméno na GOOD WORK. Podle vyjádření kapely byl původní název zavádějící a organizátoři akcí si pod názvem Paprsky představovali spíš skupinku malých dětí. Dvacetileté výročí se skupina rozhodla oslavit již s novým názvem. Na dotaz – zda tohoto rozhodnutí nelitují, odpovídají jednoznačně ne – a správnost nového směru ukazuje i jejich stále plnější kalendář koncertů. Kapela o sobě s úsměvem tvrdí, že se jen přidala k zástupu přejmenovaných kapel – z historie vzpomeňme třeba skupinu Olympic, jejíž původní název byl – Karkulka.

V současnosti skupina vydala nové CD s názvem Znamení, kterému předcházel singl Be good be in. Videoklipy k písním a podrobnější informace jsou na internetových stránkách www.goodwork.cz.

Zajímalo nás, zda si GOOD WORK ještě vzpomene na své začátky. Dostalo se nám jednoznačné odpovědi – a jejich koncertní plán to dosvědčuje. Mimo větší koncerty stále jezdí i do menších obcí a kostelů. Patří mezi kapely, které se dokážou vyrovnat s častými předsudky, které jsou ohledně hudby v kostelích hluboce zakořeněné. Koncerty v podání této skupiny jsou strhujícím zážitkem a doslova i pastvou pro oči. Posluchači bývají překvapeni a shodují se, že takový zážitek dopředu vůbec nečekali. Během koncertů zní tóny kvalitního popu. Sólisty a početné vokály doprovází kapela včetně smyčcové sekce. To vše dává dohromady doslova nebeskou hudbu, která dokáže do rytmu rozhýbat nejen mladé posluchače, ale i ty starší, kteří si rádi zavzpomínají na svá mladá léta.

Sdílet

Adresa

Farní úřad Slušovice
Hřbitovní 26
763 15 Slušovice

E-mail: faslusovice@ado.cz
Tel.: 577 981 001

Farář

P. Mgr. Emil Matušů, SDB
Mobil: 603 426 049

Aktuálně

Novinky

Svatý rok milosrdenství

Mottem roku, který začal 8. prosince 2015 a skončí 20. listopadu 2016, je „Milosrdní jako Otec“.

Svatý rok milosrdenství

Odkazy
Nástěnka

Postupy a žádosti

V sekci najdete:
Svátost křtu
Svátost manželství
Svátost nemocných
Pohřeb

Interní odkazy

Liturgický kalendář

RSS Informační kanál

RSS Informační kanál

Dnešní svátek

Občanský kalendář: Hedvika

Církevní kalendář: sv. Ignác Antiochijský

Liturgické texty

Nedělní liturgie

1. čtení: Ex 17,8-13

Žalm: Zl 121

2. čtení: 2Tim 3,14-4,2

Evangelium: Lk 18,1-8

Copyright © 2019 Miroslav Tomšů; všechna práva vyhrazena
Mapa stránek | Informační kanál RSS | XHTML 1.0 | CSS 3
Kontakt: faslusovice@ado.cz