Ministrantský víkend ve Francově Lhotě

1. 5. 2009 - Římskokatolická farnost Slušovice

Od pátku 20. do neděle 22. února se konal ministrantský víkend na faře ve Francově Lhotě. Do této valašské vesničky se vydalo, auty a tranzitem, 8 malých ministrantů, Jarek s Tomem, otec Max a dvě kuchařky – Maruška a Veronika. Večer po mši svaté se vyrazilo ze Slušovic a po vybalení věcí a prozkoumání fary se kluci podívali na nějakou tu pohádku a už všichni spali. V sobotu dopoledne s otcem Maxem kluci poznali pár nových her a ještě před obědem museli samozřejmě vyzkoušet kvalitu sněhu, a jak to vlastně na něm jezdí. Po guláši a malém odpočinku všichni opět vyrazili ven. Tentokrát i kuchařky, které se účastnili závodů s kluky. Pak jsme ale objevili, že se na protějším kopci konají sáňkařské závody. Všichni jsme se tam vydali. Trať byla dlouhá a záludná. V kategorii dospělých jsme obsadili 3. místo a v kategorii děti jsme měli dokonce vítěze. Odměnou všem bylo opékání špekáčků v půli února, ale i zasloužené sladkosti. Po večeři si kluci zahráli známou hru – kufr a ještě něco navíc, pak už jen pohádka a krásné sny. Hlavním bodem programu v neděli byla mše svatá. Pak balení, oběd, úklid a po splnění všech povinností jsme vše zakončili malým překvapením – ohňostrojem. Všichni odjížděli plni dojmů a příjemně unavení.

Občanský kalendář: Anna

Církevní kalendář: sv. Jáchym a Anna