Plnomocné odpustky lze letos získat už týden před „Dušičkami“. Je-li vážný důvod

23. 10. 2012 - farnostslusovice

Vatikán vyhověl prosbě českých a moravských biskupů, odpustky je možné získat už od 25. října.

Plnomocné odpustky, tedy prominutí časných trestů za odpuštěné hříchy, uzdravení jejich následků, mohou věřící v České republice pro duše v očistci nově získat už v týdnu před Památkou věrných zemřelých. A to v případě, že v obvyklé době od 2. do 8. listopadu nemohou z vážných dlvodů navštívit hřbitovy.

Apoštolská penitenciárie (jeden ze tří tribunálů římské kurie, který má na starost odpustky) udělila českým a moravským diecézím výjimku na žádost místních biskupů. Letos a v následujících sedmi letech je tedy možné získat pro zemřelé plnomocné odpustky vždy už od 25. října.

K obvyklým podmínkám – svatá zpověď, přijetí eucharistie, modlitba na úmysl Svatého otce a návštěva hřbitova – však pro toto období přibyla podmínka nová: vážný důvod, pro který věřící nemůže získat odpustky v obvyklé době.

Občanský kalendář: Cecílie

Církevní kalendář: sv. Cecílie