Světci a svědci: Jan Křtitel

23. 6. 2011 - farnostslusovice

Prorok, který žil v poušti a brzy získal četné žáky. Křtil v řece Jordánu a kázal o příchodu Mesiáše. „Připravte cestu Pánu, vyrovnejte mu stezky!“ hlásal. „Každé údolí ať je zasypáno, každá hora a každý pahorek srovnán; kde je co křivého, ať je narovnáno, cesty hrbolaté, ať se uhladí!“

Janu Křtiteli nešlo o stavební projekt, ale o to, aby se urovnaly vztahy mezi lidmi. Dovolil si kritizovat i krále. O hlavu přišel díky výstřednímu přání mladičké Salome.

Přinášíme dokument České televize z cyklu Světci a Svědci, který nás v necelých patnácti minutách seznámí s osudem a příběhem svatého Jana Křtitele.

Používáte-li prohlížeče Firefox, Opera, Chrome nebo Safari pod operačním systémem Microsoft Windows a chcete přehrávat formát Windows Media, musíte mít nainstalovaný plugin Windows Media Player Firefox Plugin. Plugin je zdarma a je kompatibilní se všemi uvedenými prohlížeči.

Občanský kalendář: Darina

Církevní kalendář: sv. Mořic a druhové

1. čtení: Iz 55,6-9

2. čtení: Flp 1,20c-24.27a