Navigace
Nacházíte se zde:
Kontakt

Zamyšlení nad vánočními svátky 2012

18. 12. 2011 - P. Mgr. Emil Matušů, farář

Letošní advent patří k těm nejdelším, jaké se mohou přihodit při měnícím se kalendáři. K lítosti některým Hod Boží vánoční připadá na neděli, to znamená, že přicházíme o některé volné dny, ale zato jsme měli dostatečnou dobu v adventu, plné čtyři týdny, tedy dost času na přípravu, abychom dobře prožili vánoční svátky, především Slavnost Narození Našeho Pána.

Aby byly vánoční svátky opravdu hezké, k tomu nás vybízejí slova starozákonních proroků a především svatého Jana Křtitele, který nás provází v naší farnosti po celý rok. Přece jemu je zasvěcený náš kostel. Připravit cestu přicházejícímu Pánu znamená najít si čas k tomu, abychom se na nějakou dobu zastavili, abychom uvažovali o svém životě. Najít si trochu času a přemýšlet o smyslu našeho života a srovnat se s přáním našeho Spasitele, který chce být v našem nitru nejenom občasným hostem, ale naším stálým průvodcem.

Jestliže se snažíme o ušlechtilé lidství, již nějakým způsobem následujeme Ježíše, který je pravým Božím Synem a stává se v Betlémské stáji člověkem. Všechno lidské vzal na sebe a právě o vánočních svátcích rozumíme oné „dětské bezmocnosti“, která se vlastně stává „velkou silou“, jež je schopna měnit každého člověka v lepší bytost. Před Novorozeným se sklání mnoho lidí a opravdu věřím, že se mnoho lidí touží stát opravdu lepšími. Přeji mnoho hezkých chvil o vánočních svátcích v kruhu rodinném a spolu s těmi, s nimiž si rozumíme. O Vánocích se má rozdávat radost, láska a především pokoj, který vychází z lidského srdce. Aby se Vám dařilo prožít svátky v tomto duchu, k tomu ze srdce všem žehnám.

P. Emil Matušů, SDB

Sdílet

Adresa

Farní úřad Slušovice
Hřbitovní 26
763 15 Slušovice

E-mail: faslusovice@ado.cz
Tel.: 577 981 001

Farář

P. Mgr. Emil Matušů, SDB
Mobil: 603 426 049

Aktuálně

Novinky

Svatý rok milosrdenství

Mottem roku, který začal 8. prosince 2015 a skončí 20. listopadu 2016, je „Milosrdní jako Otec“.

Svatý rok milosrdenství

Odkazy
Nástěnka

Postupy a žádosti

V sekci najdete:
Svátost křtu
Svátost manželství
Svátost nemocných
Pohřeb

Interní odkazy

Liturgický kalendář

RSS Informační kanál

RSS Informační kanál

Dnešní svátek

Občanský kalendář: Benedikt

Církevní kalendář: sv. Josafat

Liturgické texty

Nedělní liturgie

1. čtení: Mal 3,19-20a

Žalm: Zl 98

2. čtení: 2 Sol 3,7-12

Evangelium: Lk 21,5-19

Copyright © 2019 Miroslav Tomšů; všechna práva vyhrazena
Mapa stránek | Informační kanál RSS | XHTML 1.0 | CSS 3
Kontakt: faslusovice@ado.cz