Navigace
Nacházíte se zde:
Kontakt

Záplavy

28. 6. 2009 - farnostslusovice

Prostřednictvím medií jsme všichni účastni katastrofální situace v některých našich regionech, zvláště v Ostravsko-opavské diecézi.

Za posledních 15 let jsme zažili podobné situace vícekrát a nejen v naší vlasti, ale i daleko ve světě a vyjadřovali jsem solidaritu a účastnili jsme se materiální i finanční pomoci. Dnes máme velmi těžkou povodňovou situaci za humny.

Dnešní těžká povodňová situace je pro všechny spoluobčany výzvou k pomoci. Společnost je jistě nenechá v jejich neštěstí samotné. I pro nás věřící je vzniklá situace silnou výzvou pro naši konkrétní křesťanskou lásku. Česká katolická charita už vydala výzvu ke sbírkám a finanční pomoci těm, kteří leckde v několika chvílích ztratili všechno. Okamžitě se rozběhla i materiální pomoc zajišťováním věcí, které jsou v takové situaci potřebné ke zmírnění katastrofy.

Vedle všech těchto prospěšných akcí je potřebná také modlitební pomoc. Na severní Moravě žije hodně věřících lidí. Jistě jim bude velkou pomocí vědomí, že se „obec věřících“ za ně modlí. V podobných situacích je velice důležité vědomí, že v tom nejsem sám. Nejen vědomí, že druzí se mnou cítí a na mne myslí, ale především je nutná naděje a jistota, že je tu Bůh, který člověka neopouští a že vyslyší, když k němu ze své „bídy“ voláme.

Proto kardinál Mioslav Vlk vyzývá všechny věřící, aby také tímto způsobem – a to může každý a hned – pomáhali a volali o pomoc k Pánu nejvyššímu. A nezapomeňme ani na ty, kteří ztratili svůj život… Situace katastrof nám ostatně dávají pocítit, že naše lidské síly často nestačí, abychom se předem ochránili a pomohli si sami…

Na pomoc obětem povodní na severní Moravě vyhlásila Charita ČR sbírkové konto na číslo účtu: 22770022/0800 u České spořitelny, variabilní symbol: 906.

Sdílet

Adresa

Farní úřad Slušovice
Hřbitovní 26
763 15 Slušovice

E-mail: faslusovice@ado.cz
Tel.: 577 981 001

Farář

P. Mgr. Emil Matušů, SDB
Mobil: 603 426 049

Aktuálně

Novinky

Svatý rok milosrdenství

Mottem roku, který začal 8. prosince 2015 a skončí 20. listopadu 2016, je „Milosrdní jako Otec“.

Svatý rok milosrdenství

Odkazy
Nástěnka

Postupy a žádosti

V sekci najdete:
Svátost křtu
Svátost manželství
Svátost nemocných
Pohřeb

Interní odkazy

Liturgický kalendář

RSS Informační kanál

RSS Informační kanál

Dnešní svátek

Občanský kalendář: Benedikt

Církevní kalendář: sv. Josafat

Liturgické texty

Nedělní liturgie

1. čtení: Mal 3,19-20a

Žalm: Zl 98

2. čtení: 2 Sol 3,7-12

Evangelium: Lk 21,5-19

Copyright © 2019 Miroslav Tomšů; všechna práva vyhrazena
Mapa stránek | Informační kanál RSS | XHTML 1.0 | CSS 3
Kontakt: faslusovice@ado.cz