Živý Betlém 2009

29. 12. 2009 - Schola Slušovice

Ve středu 23. 12. se konal na náměstí před kostelem již tradiční Živý Betlém.

Děti ze skautu, ministranti, schola a další se převlekli do kostýmů, nacvičili krátké divadlo a koledy. To všechno pak předváděli v předvečer Štědrého dne ve Slušovicích. Také si lidé do svých domovů odnášeli betlémské světlo jako symbol naděje a přátelství lidí dobré vůle. U jesliček nechyběly ani živá zvířata, ovečky a kůň.

Současně se také konal čtvrtý ročník misijního jarmarku, jehož výtěžek se posílá na Papežské misijní dílo dětí. Výrobky udělaly děti ze skautu a také se poprvé zapojil i klub maminek. Pro zahřátí se rozdával čaj a prodávalo se svařené víno. Na závěr, přede mší svatou, se konal lucerničkový průvod z farní zahrady. V kostele se zpívaly poslední roráty a schola doprovodila zpěvem i celou mši svatou.

Poděkování patří všem účinkujícím, těm, kdo se podíleli na výrobě předmětů na prodej, kdo jakkoliv pomohli s přípravou a v neposlední řadě těm, kdo finančně podpořili Papežské misijní dílo dětí.

Marie Tomšíčková, Veronika Vránová, Marie Zgarbová

Občanský kalendář: Ivan